Секрети енергоефективності будинку і зменшення сум у платіжках

Хочемо вам розповісти про досвід ОСББ “Лучанин” з міста Луцьк.

До впровадження енергоефективних технологій платіжки за постачання тепла та електрики для мешканців будинків були надзвичайно високими (в середньому 9 гривень за 1 м2 опалювальної площі за місяць). Попри це якість послуг з опалення була не найкращою – подача теплоносіїв не регулювалася, від чого одні квартири споживали набагато більше тепла ніж їм було потрібно, в той час як інші квартири отримували нестачу теплопостачання. Жителі громади були впевнені, що відповідальною за впровадження енергозберігаючих технологій в будинках  була центральна та місцева влада.

Ініціативна група (організація): після участі в програмі USAID  «Реформа міського теплозабезпечення для України» голова асоціації ОСББ «Лучанин» Юлія Сабатюк розпочала впровадження енергоефективних заходів в своїй громаді. На впровадження енергоефективних реформ Юлію надихнув Словацький досвід у впровадженні міських енергозберігаючих технологій. Юлії також вдалося залучити мешканців своєї громади до цієї ініціативи.

Заходи:  перш за все ініціативна група виявила основні причини тепловтрат в будинках. Далі був розроблений проект з енергомодернізації будинків та план необхідних заходів:

  • Заміна на сходових майданчиках в під’їздах ламп розжарення на енергоощадні світлодіодні лампи;
  • Встановлення індивідуального теплового пункту – основного енергозберігаючого обладнання. ІТП регулює подачу теплоносіїв до системи опалення, а також контролює водопостачання та вентиляцію;
  • Заміна вікон в під’їзді на енергоефективні;
  • Утеплення фасадів, підвалів та дахів.

Фінансові ресурси: заміна лампочок в під’їзді не була дорогою. На їхню покупку ОСББ використало гроші з ремонтного фонду. Найбільш затратною частиною було встановлення індивідуального теплового пункту. Аби покрити витрати на його встановлення ОСББ довелося брати кредит в банку. Відразу після встановлення ІТП ресурси для тепла почали використовуватися раціонально, що дало можливість зекономити значну частину коштів, котрі в подальшому були використані на погашення кредиту.

Результат: завдяки проведенню заходів з енергоефективності асоціація ОСББ «Лучанин» спромоглася зменшити витрати на енергію в декілька разів, що дозволило отримувати громадянам вдвічі дешевші платівки за опалення та електропостачання.

Секрети енергоефективності будинку і зменшення сум у платіжках

Чи був матеріал корисним?

Дякуємо Вам за участь в голосуванні!

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *