Чисте село – здорова громада. Цивілізоване поводження з твердими побутовими відходами

У різний час у різних країнах жителі приходять до ідеї необхідності сортування твердих побутових відходів. Деякі активісти займаються цим питанням через власні переконання щодо необхідністі берегти природу, інші ж – слідують правилам, встановленим державою, або використовують можливість зекономити на сортуванні та утилізації. У селі Бережани, Калинівського району, Вінницької області активісти  провели  тренінг із сільським активом  та виховні години в школі на тему необхідності й переваг сортування сміття.  Громадські активісти проводили роз’яснювальну роботу з жителями села: розповідали про способи сортування сміття, засоби збереження сміттєвих баків та інше. Мешканців села поділили на декілька цільових груп: жителі центральної частини села, працівники закладів та установ, батьківський колектив дитячого садка, школярі та батьківський колектив місцевої школи, сільська влада, представники місцевого бізнесу. Кожна група взяла участь в інформаційному семінарі.

Громадські активісти також сприяли здійсненню інформаційної підтримки своєї ініціативи та провели інформаційну кампанію у соціальних мережах щодо необхідності сортування сміття.

Проект розпочався з установки баків для трьох різних видів відходів біля найважливіших сільських установ, де, зазвичай, перебувала більшість сільського населення.

Головною метою проекту стало заохочення мешканців громади до первинного сортування сміття та дотримання контролю за чистотою сільських територій.

Завдяки проекту почала змінюватися поведінка жителів села у поводженні зі сміттям і кожен мешканець зрозумів усі переваги сортування та його користь для рідної землі.

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *