Центр громадської активності у Жмеринці

Жмеринка всім відома як вузлова станція залізниці. Крім всім відомих бабусь з гарячими пиріжками на станції у Жмеринці, у місті ще є про-активні мешканці, які хочуть розвивати власне місто. Не у кожному українському місті мешканці об’єднуються і самостійно організовують для себе Центр активності. Спілкуємось з Андрієм Сільченко, координатором ініціативи створення Центру громадської активності у Жмеринці.

Розкажіть у чому була суть вашої ідеї?

Ідея проекту була у тому, щоб створити простір, в якому б жителі міста могли збиратися, знайомитися, ділитися ідеями та розробляти спільні проекти для розвитку міста. Від початку наша команда вирішила, що Центр громадської активності має фінансуватися за рахунок громадян. По-перше, це забезпечує його незалежність, по-друге, це стає хорошим індикатором якості і корисності його роботи для громади, оскільки сама громада приймає рішення фінансувати Центр чи ні.

Ідея визрівала дуже давно, ми часто обговорювали з колегами актуальність створення Центру громадської активності в нашому місті. І одного для ми просто вирішили, що треба почати працювати над цим прямо тут і зараз.

Яке приміщення Ви використали для створення Центру? Скільки вам треба було зібрати на ремонт?

Це приміщення в кооперативному будинку. Ми орендуємо його. Частину коштів на оренду перекриваємо благодійними внесками від жмеринчан, ремонт робили за рахунок благодійних внесків. Кошти збираємо не “разово”, а постійно, у тому числі на поточну діяльність. За рік витрачено на оренду біля 15 000 грн, на ремонт близько 5 000 грн – це, в основному, матеріали. Вся робота виконувалася на волонтерських засадах, безкоштовно.

Як ви змогли перетворити ідею в реальність і що стало ключем до успіху?

На мою думку, ключовим фактором успіху цієї ініціативи стало рішення про те, що самі люди повинні фондувати діяльність даного Центру. Це було складне рішення, адже велика кількість людей, на початку, не вірила, що жителі міста відгукнуться на цю ініціативу. Але, на щастя, вони помилялись і проект став успішним. Центр стабільно працює вже більше року. За цей час у ньому пройшла величезна кількість різноманітних заходів. Тут проходять: клуби англійської мови та інтелектуальних ігор, працює художня студія і клуб гри на гітарі. Молодь навчається знімати соціальне і документальне відео, а любителі поезії влаштовують літературні вечори. Майстри проводять воркшопи з виготовлення керамічних виробів, а досвідчені громадські діячі навчають молодих лідерів проектному менеджменту. Одним словом, у Центрі вирує життя, і ми вдячні кожному, хто долучився до його створення і зараз наповнює це місце змістом.

Які були складнощі у створенні Центру і що допомогло їх подолати

Складно було робити перші кроки, пояснювати людям навіщо потрібен Центр громадської активності у місті, чим Центр буде займатись та інше. Ідея була в тому, щоб цей простір відповідав реальним потребам громадян, хоча на момент його запуску ми ще не знали, які напрями роботи будуть найбільш популярні. Варто сказати, що на цьому етапі нам дуже допомогла довіра людей до нашої команди і наше відчуття в тому, що ми робимо щось потрібне громаді.

Що б ви порадили людям, які хочуть зробити щось подібне у своєму місті?
Просто зробіть перший крок і максимально залучайте громаду. Коли люди відчувають що ви робите щось важливе і при цьому враховуєте їхню думку, вони завжди приходять на допомогу.

Які подальші плани розвитку Центру?

У цю ініціативу було вкладено багато праці і ми дуже задоволені результатами, які ця праця принесла. Центр став дуже близьким для тих, хто його створював і хто ним користується. Але зараз ми відчуваємо що наближається той час, коли нам потрібно буде розширювати наш простір, оскільки все більше людей користується ним і все більше ініціатив тут реалізовується. Ми ще не вирішили чи будемо шукати додаткове місце окремо, чи просто змінимо локацію, коли знайдемо більший простір. Але в будь якому разі ця ініціатива буде жити і розвиватися, адже громадський Центр – це не стіни і стеля, а люди які його наповнюють.

Контакти:

Андрій Сільченко sil-a@ukr.net

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *