Як своїми силами створити Центр громадської активності? Приклад Жмеринки

Жмеринка всім відома як вузлова станція залізниці. Крім всім відових бабусь з гарячими пиріжків на станції у Жмеринці ще є про-активні мешканці, які хочуть розвивати власне місто. Не в кожному місті мешканці об’єднуються і самостійно організовують для себе Центр активності. Спілкуємось з Андрієм Сільченко, координатором ініціативи створення Центру громадської активності у Жмеринці.

Розкажіть в чому була суть вашої ідеї?

Ідея проекту була у том, щоб створити фізичний простір, в якому б жителі міста могли збиратись, знайомитись, ділитись ідеями та розробляти спільні проекти для розвитку міста. Від самого початку наша команда вирішила, що створений центр громадської активності має фінансуватись за рахунок громадян. По-перше, це забезпечує його незалежність, по-друге, це стає хорошим індикатором якості і корисності його роботи для громади, оскільки сама громада приймає рішення фінансувати центр чи ні.

Ідея визрівала дуже давно, ми часто обговорювали з колегами актуальність створення центру громадської активності в нашому місті. І одного для ми просто вирішили, що треба почати працювати над цим прямо тут і зараз.

Яке приміщення Ви використали для створення Центру? Скільки вам треба було зібрати на ремонт?

Це приміщення в кооперативному будинку. Ми орендуємо його. Частину коштів на оренду перекриваємо благодійними внесками від жмеринчан. Ремонт робили за рахунок благодійних внесків. Кошти збирали не одноразово, а постійно збираємо потрохи. За рік витрачено на оренду біля 15 000 грн і на ремонт близько 5 000 грн – це в основному матеріали. Вся робота виконувалась добровольцями безкоштовно.

Як ви змогли ідею перетворити в реальність і що стало ключем до успіху?

На мою думку, ключовим фактором успіху цієї ініціативи стало рішення про те, що самі люди повинні фондувати діяльність даного центру. Це було важке рішення, адже велика частина людей на початку не вірила, що жителі міста відгукнуться на цю ініціативу. Але на щастя вони помилялись і проект став успішним. Центр стабільно працює вже більше року, за цей час у ньому пройшла величезна кількість різноманітних активностей. Тут проходять: клуби англійської мови, та інтелектуальних ігор, працює художня студія і клуб гри на гітарі. Молодь навчається знімати соціальне і документальне відео, а любителі поезії влаштовують літературні вечори. Майстри проводять воркшопи по виготовленню керамічних виробів, а досвідчені громадські діячі навчають молодих лідерів проектному менеджменту. Одним словом у центрі вирує життя, і ми вдячні кожному хто долучився до його створення і зараз наповнює це місце змістом.

Які були складності у реалізації і що допомогло їх подолати

Складно було робити перші кроки. Пояснювати людям, навіщо потрібен центр громадської активності у місті, чим центр буде займатись. Адже ідея була в тому, щоб цей простір відповідав реальним потребам громадян. А на час його запуску ми ще не знали, які напрямки роботи будуть найбільш затребувані. Але нам дуже допомогла довіра людей до нашої команди і наша впевненість в тому що ми робимо щось потрібне громаді.

Що б ви порадили людям, які хочуть зробити щось подібне у своєму місті?
Просто зробіть перший крок і максимально залучайте громаду. Коли люди відчувають що ви робите щось важливе і при цьому враховуєте їхню думку, вони завжди приходять на допомогу.

Які подальші плани у розвитку ініціативи?

У цю ініціативу було вкладено багато праці і ми дуже задоволені результатами, які ця праця принесла. Центр став дуже близьким для тих, хто його створював і хто ним користується. Але зараз ми відчуваємо що наближається той час, коли нам потрібно буде розширяти наш простір, оскільки все більше людей користується ним і все більше ініціатив тут реалізовується. Ми ще не вирішили чи будемо шукати додаткове місце окремо, чи просто змінімо локацію, коли знайдемо більший простір. Але в будь якому разі ця ініціатива буде жити і розвіватись. Адже громадський центр це не стіни і стеля, а люди які наповнюють це все змістом.

Контакти:

Андрій Сільченко sil-a@ukr.net

Як своїми силами створити Центр громадської активності? Приклад Жмеринки

Чи був матеріал корисним?

Дякуємо Вам за участь в голосуванні!

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *