«Самосад»: історія самоорганізації громади

Історія про «Самосад» починається з Подолу та розуміння його філософії. Поділ – це не просто один з районів Києва. Це симбіоз архітектурних пам’яток та хіпстерських МАФів, студентів Могилянки та офісних працівників, старих трамваїв та дорогих автівок біля РДА. Основним інгредієнтом цього всього є активна громада мешканців району. «Самосад» є ініціативою саме жителів Подолу, у витоків якої стоять Оля Закревська та Павло Калюк.

Фото №1_Samosad
У травні 2015 року завдяки спільним зусиллям друзів/знайомих/небайдужих, пустир на розі Спаської та Волоської вулиць було перетворено у сад

До створення «Самосаду» місце було пустирем, який завжди впадав в очі й наводив на думку, що воно може використовуватись більш раціонально. Оля та Павло зібрали однодумців та почали роботу над ідеєю – облаштування ділянки під сад.

Спочатку рослини вирощували в Олі вдома, на подвір’ї. Рослини мали бути мобільними, щоб їх можна було забрати з саду у випадку заборони займати територію, оскільки офіційно вона належить Посольству РФ. На щастя, цього так і не сталось Облаштування території здійснювалось за кошти самих ініціаторів та всіх охочих допомогти. У результаті з’явились лавки з піддонів, зелень у дерев’яних ящиках та сцена.

Джерело: https://www.instagram.com/p/3wZyP4sYHB/ 

Джерело: https://www.instagram.com/p/34ITQkPmms/

У 2017 році «Самосад» буде святкувати свій другий день народження, у планах – подальше вдосконалення проекту. Зокрема, до команди приєднався Іван Шоболєв, який має намір встановити камери відеоспостереження. Це допоможе зрозуміти поведінку відвідувачів саду та визначити, чого саме бракує простору. Крім цього, команда працює над питанням підводу води для щоденного поливу рослин та газону. Також чекає свого вирішення проблема патрулювання саду, щоб захистити його від вандалів. Словом, «Самосад» живе та розвивається.

«Самосад» це приклад того, що пасивне очікування – це не вирішення проблем, навпаки, треба покладатись на власні сили, а не на комунальні служби чи органи місцевої влади. У цій історії все почалося зі стосунків та довіри один до одного, як сказав сам Павло. Все почалося з небайдужої громади!

«Самосад»: історія самоорганізації громади

Чи був матеріал корисним?

Дякуємо Вам за участь в голосуванні!

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *