Як вирішити проблему зламаного дитячого (спортивного) майданчика?

Дитячі (спортивні) майданчики можуть знаходитися у комунальній або приватній власності. Майданчики збудовані за кошти з місцевого бюджету стають на облік до органів місцевого самоврядування, котрі в свою чергу передають майданчики на баланс до відповідних підприємств (комунальних підприємств, ЖЕКів), які мають утримувати і ремонтувати ці майданчики. Майданчики загального користування, що знаходяться у приватній власності, обліковуються в органах місцевого самоврядування, а власник такого майданчика сам визначає балансоутримувача, котрий утримуватиме і ремонтуватиме майданчик. Відповідно до законодавства України, орган державної влади, або орган місцевого самоврядування за поданням балансоутримувача щорічно затверджує заходи з утримання та ремонту об’єкта благоустрою (в нашому випадку дитячий/спортивний майданчик) державної або комунальної власності на наступний рік та передбачає кошти на виконання цих заходів. Орган державної влади та орган місцевого самоврядування, балансоутримувач несуть відповідальність за виконання затверджених заходів у повному обсязі.

Алгоритм дій при виявленні зламаного дитячого (спортивного) майданчика:

  1. Визначити, хто є балансоутримувачем майданчика. Для цього потрібно відіслати запит на отримання публчної інформації до органів місцевого самоврядування, або зателефонувати до профільного Управління молоді і спорту у місцевій раді. Запит має містити таку інформацію: прізвище, ім’я, по-батькові запитувача, його поштову адресу, або адресу його електронної пошти (якщо запит надсилається через інтернет), телефонний номер, загальний опис інформації стосовно якої потрібно роз’яснення, підпис і дату. Не пізніше 5 робочих діб орган місцевого самоврядування повинен надати відповідь на запит.
  2. Встановивши балансоутримувача, йому необхідно написати заяву про те, що об’єкт, котрий перебуває в нього на балансі, потребує ремонту. В заяві варто викласти зміст проблеми і пропозиції до її вирішення. Заява має містити прізвище, ім’я, по-батькові запитувача, його поштову адресу, телефонний номер, підпис і дату. Бажано до заяви додати фото дефекту майданчику.
  3. Одночасно можна відправити аналогічну заяву до Управління молоді і спорту відповідної місцевої ради.
  4. Якщо протягом місяця від часу подачі заяви від балансоутримувача та органу місцевого самоврядування не надійшло відповіді, чи надійшла фрагментарна записка (по типу відсутності фінансування закладеного на ремонт майданчиків, чи переадресування листа від балансоутримувача до органів місцевого самоврядування і навпаки) необхідно звернутися зі скаргою до місцевої прокуратури на ім’я її начальника. Скарга має містити аргументи про те, що балансоутримувач відмовляється утримувати та ремонтувати майданчик. До скарги потрібно додати фотографії дефектів та відповіді на звернення від балансоутримувача або органів місцевого самоврядування.
  5. Одночасно з вищевказаними діями, громадяни можуть вимагати відновлення зламаного майданчика балансоутримувачем через звернення з позовною заявою до суду про зобов’язання вчинити певні дії, або визнання дій незаконними. Починаючи з дня, коли балансоутримувачу була подана заява, особа протягом шести місяців має право звернутися до адміністративного суду за захистом порушених прав, свобод та інтересів.

Джерела:

 Закон України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 року;

 Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 року;

Закон України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 року;

Кодекс адміністративного судочинства України від 06.07.2005 року

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *